Dni otwarte – ogrodznia, bramy – jak budować ogrodzenie?

Budowa ogrodzenia to niełatwa sprawa. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ilość materiałów, które są dostępne obecnie na rynku. To o czym powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności podczas budowania ogrodzenia, to fakt, że ogrodzenie powinno być dopasowane do stylu domu, jak również otoczenia czy ewentualnie sąsiedniej zabudowy. Otoczenie miewa tu kluczową rolę, inaczej będziemy prawdopodobnie grodzić dom na wsi, a inaczej w mieście. Dlatego tak ważne jest właściwe rozplanowanie elementów ogrodzenia, takich jak brana wjazdowa. Nie należy oczywiście zapominać także o dodatkowych elementach pokroju skrzynki na listy, skrzynki gazowej czy elektrycznej.
Ogrodzenie to przede wszystkim sposób na fizyczne zabezpieczenie naszej posesji, niejako także symbol naszej osobowości. Dlatego powinno być ono funkcjonalne, solidne oraz odpowiadające naszemu gustowi. W tym miejscu zapewne pojawi się pytanie o to, z czego powinno być zbudowane ogrodzenie. Możemy np. zainwestować w najprostsze ogrodzenie wykonane z siatki. Stanowi ona najpopularniejszy rodzaj ochrony naszej działki. Zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z dużą powierzchnią i niekoniecznie już zamieszkałą. Pozwoli ona zabezpieczyć posesję przed niechcianymi gośćmi oraz zaznaczyć granice naszej działki.
Pośród ogrodzeń wykonanych z siatki najpopularniejsze stanowi ogrodzenie siatkowe, plecione, czyli wykonane z drutów, które połączone są ze sobą na stałe. Tego rodzaju siatki dostępne są zazwyczaj w rolkach, może to sprawić, że zakupiona przez nas siatka będzie odkształcona, warto mieć to na uwadze. Również montaż tego rodzaju siatki jest dość pracochłonny, najpierw należy ją bowiem rozwinąć, a następnie przycinać w miejscach, w których się łączy. Jest ona także podatna na wgniecenia oraz odkształcenia, dlatego nie zaleca się jej montowanie tam, gdzie może być narażona na te czynniki. Zaletą jest na pewno to, że jest tania.
Bez względu na to, z czego zbudowane będzie ogrodzenie, warto by było ono odporne na deszcz czy zmienne czynniki pogodowe.